top of page

Uvízli jste v životě na mrtvém bodě nebo řešíte důležité rozhodnutí? Visí nad vámi Damoklův meč?

Aktualizováno: 22. 6. 2023


Pojďme se stručně podívat na několik možností tak, abyste získali přehled, jestli se máte jít poradit, nechat se mentorovat, zajít na školení, na terapii nebo třeba zkusit koučink?


Podobné otázky řeší každou chvíli tisíce lidí vedle vás a není na ně snadná odpověď, zvláště ve dvou extrémech: 1) když je na ně velmi málo odpovědí a nebo 2) když je na ně příliš mnoho odpovědí...

Nevíte pro co se rozhodnout? Taky občas nevíte, kde vám hlava stojí?


Jak tedy postupovat? Jednoduše si můžete vyzkoušet projít následujíc rozhodovací strom, který jsem objevil na stránkách ICF coachfederation.org a upravil pro vaše potřeby.Došli jste k výsledku? To co jste našli zůstane jen vám, ale co to znamená v širším kontextu?


Zvažte koučování

Kouč by pro vás mohl být prospěšný! ICF definuje koučink jako partnerství kouče a klienta v myšlenkově stimulujícím a kreativním procesu, který inspiruje klienta k maximalizaci jeho osobního a profesního potenciálu. Kouč respektuje klienta jako odborníka v jeho životě a práci a věří, že každý klient je kreativní a vynalézavý.


Odpovědností kouče je:

  • Objevit, objasnit a sladit to, co chce klient dosáhnout.

  • Podporovat klientovo sebeobjevování.

  • Vyvolávat řešení generovaná klientem a strategií.

  • Udržovat klienta zodpovědného a odpovědného.

Tento proces pomáhá klientům výrazně zlepšit jejich výhled na práci a život a zároveň rozvíjet vůdčí schopnosti a otevírat potenciál.


Zvažte Poradenství

Jednotlivci nebo organizace si ponechávají poradce pro své odborné znalosti. Zatímco konzultační přístupy se značně liší, předpoklad je, že konzultant bude diagnostikovat problémy a navrhovat a někdy implementovat řešení


Zvažte Mentoring

Mentor je expert, který poskytuje moudrost a vedení na základě své vlastní zkušenosti. Mentoring může zahrnovat poradenství, konzultace a koučování.


Zvažte psychoterapii / hypnoterapii

Důraz je často kladen na řešení obtíží vzniklých z minulosti, které brání jednotlivci v emocionálním fungování v současnosti, zlepšují celkové psychické fungování a zabývají se přítomností emocionálně zdravějšími způsoby. Může být pro vás užitečné vědět, že členové ICF absolvovali školení, aby zjistili rozdíly mezi koučováním a terapií a jsou podle Etického kodexu ICF v případě potřeby povinni přesměrovat klienta potenciálním nebo současným klientům terapeutům.

Zvažte školení

Výcvikové programy jsou založeny na cílech stanovených školitelem nebo instruktorem. Školení také předpokládá lineární studijní cestu, která se shoduje se dohodnutým studiem.

Zvažte koučování v budoucnosti

Koučování může být pro vás v budoucnu vhodné. Chcete-li se rozhodnout, kdy je správný čas, položte si následující otázky:

  • Co chci dosáhnout?

  • Oceňuji spolupráci? Jiné pohledy na věc a nové perspektivy?

  • Jsem připraven věnovat čas a energii dělat skutečné změny?


Zdroje:

V rámci článku bylo použito:

Fotografie: Javi Hoffens ze serveru Unsplash


46 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page